Jak pomóc??

ADOPCJE

Najlepszą formą pomocy zwierzętom ze schroniska jest ich adopcja. Żadne, nawet najlepsze schronisko nie zastąpi im prawdziwego, kochającego domu. Dla nich jest to jedyna szansa na drugie, lepsze życie!
Pamiętaj jednak, że adopcja psa lub kota to duża odpowiedzialność, dlatego ważne jest, aby decyzja o przygarnięciu do siebie zwierzaka była przemyślana. Pamiętaj, że bierzesz sobie przyjaciela na wiele lat wspólnego życia.
Zwierzę ze schroniska może adoptować tylko osoba pełnoletnia, za okazaniem dowodu tożsamości i zgodą na rejestrację swoich danych.
Adopcja wiąże się także z uiszczeniem opłaty adopcyjnej, pokrywającej podstawowe koszty utrzymania zwierzęcia w schronisku, ewentualne pokrycie kosztów sterylizacji.
Przygarniając psa lub kota ze schroniska podpisujesz także umowę adopcyjną, w której zobowiązujesz się do dobrego traktowania zwierzęcia, a w razie, gdy nie będziesz mógł go dalej utrzymywać – nie porzucenia go, lecz oddania z powrotem do schroniska.
Jesi uważasz, że jestes gotowy na adopcję psa i spełniasz wszystkie warunki formalne, koniecznie zajrzyj do naszej galerii psów i kotów i wybierz sobie przyjaciela na całe zycie.
A może ktoś z Twoich znajomych chciałby przygarnąć zwierzaka? Koniecznie skontaktuj go z nami.

POMOC RZECZOWA

W schroniskach brakuje wszystkiego i każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów. Dlatego jeszcze dziś obejrzyj swoje mieszkanie lub ogródek i zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.

Oto lista rzeczy, które najbardziej potrzebne są w schronisku:

  • Wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze: kasza, ryż, makaron, mięso, kości, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko;
  • Rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki, wykładziny, dywany;
  • Smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki i pluszaki;
  • Środki do pielęgnacji zwierząt: szczotki, grzebienie, szampony dla psów;
  • Środki weterynaryjne: preparaty przeciwpchelne, tabletki odrobaczające, nieużywane książeczki zdrowia;

 

BEZDOMNE ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS

Rozejrzyj się wokół, czy gdzieś blisko Ciebie nie żyje na ulicy jakiś bezdomny pies lub kot, który bardzo potrzebuje Twojej pomocy. On nie umie Ci tego powiedzieć, nie umie Cię o nią poprosić – to Ty musisz go dostrzec. Daj mu choćby coś do jedzenia lub trochę wody.
Jeśli wiesz, że w jedno miejsce przychodzi regularnie zadbaj o to, by zawsze miał co zjeść; w lato wystaw mu miskę wody. Jeśli masz pewność, że jest zwierzęciem bezdomnym postaraj się znaleźć mu nowy dom. Przedstaw jego sytaucje na forum internetowym i poproś o pomoc:

http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=28

Nie przechodź obojętnie obok samotnie biegnącego psa. Może własnie zgubił się komuś? Sam nie znajdzie drogi do domu – pomóż mu! Jeśli nabrałeś juz pewności, że nigdzie nie ma właściciela, przygarnij go, następnie rozklej w okolicy ogłoszenia z informacją o znalezionym psie. Zamieść ogłoszenia w internecie.

(w dziele 'linki' znajdziesz adresy stron, gdzie mozna zamiescic darmowe ogłoszenia o psach)

Człowiek udomowił sobie zwierzęta, więc jest za nie odpowiedzialny, także za te bezdomne. Jeśli Ty mu nie pomożesz, to, kto….

INNE RODZAJE POMOCY

Możesz zorganizować zbiórkę żywności lub innych rzeczy w Twojej szkole czy pracy, a uzyskane tą drogą środki przekazać zwierzętom ze schroniska.

Zostań wolontariuszem w najbliższym schronisku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*